Сайт містить контент тільки для користувачів, які досягли віку 18 +

Доступ на сайт дозволений тільки повнолітнім

Доступ на сайт дозволений лише користувачам, які досягли віку 18+

Введіть дату народження

© 2022 AB InBev Efes Ukraine. Заповнюючи цю форму, ви погоджуєтеся з Правилами користування сайтом і Політикою конфіденційності.


НАДМІРНЕ СПОЖИВАННЯ АЛКОГОЛЮ ШКІДЛИВЕ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я

Лови настрій

Health warning Health warning

Пивовар AB InBev Efes Ukraine розвінчав 4 найголовніші міфи про пиво

17.05.2019


Микола Балабай, головний пивовар Миколаївської броварні AB InBev Efes Ukraine, спростовує міфи, які існують довкола процесу виробництва і споживання хмільного напою, а також радить страви, які найкраще смакуватимуть із відомими брендами.

Міф №1. У пиві використовуються ненатуральні інгредієнти

Згідно з німецьким Законом про чистоту пива 1516 року, до складу пива повинні входити 4 інгредієнти: солод, вода, хміль і дріжджі. Саме ці чотири складові ми обов’язково використовуємо у виробництві нашого пива.

Інгредієнти пива поділяються на два види:

  • Основні – чотири інгредієнти, які є обов’язковими.
  • Допоміжні – надають пиву характерних особливостей.

Сьогодні існує безліч рецептів, у яких, крім основних, використовуються додаткові інгредієнти, такі як несолоджені матеріали. Що ж це таке?

Несолоджені зернопродукти (ячмінь, кукурудза, пшениця, рис) використовуються для поліпшення питних характеристик, а також для того, щоб надати пиву особливого «характеру», оскільки чистий солод робить його «важчим». Наприклад, у сорти, які створюються на наших броварнях, – Stella Artois, Staropramen, «Чернігівське Світле» – додається кукурудзяна крупа, для BUD використовується рис. Окрім того, у виробництві використовуємо прянощі для надання пиву оригінального смаку. Візитною карткою сортів «Чернігівське Біле» і «Біла ніч» є коріандр.

Саме з цих інгредієнтів вариться пиво, і всі вони – рослинного походження.

Міф №2. Різне пиво розливається із однієї бочки

Існує міф, ніби пиво різних сортів розливається з однієї бочки. Це технічно неможливо.

Все пиво на броварнях випускається згідно з нормами законодавства та має різний зовнішній вигляд, смак, аромат, фізико-хімічні показники (такі як масова частка сухих речовин у початковому суслі, вміст спирту, масова частка діоксиду вуглецю, колір тощо). Приготування пива починається з варильного відділення броварні, де кожен сорт має свою рецептуру, окремо зброджує в відділенні для бродіння, після чого фільтрується в ємкості фільтрованого пива (форфаси), які створені за принципом термосу і є відправною точкою до пакувального виробництва. У форфасі пиво може зберігатися не більше 72 годин при температурі не вищій за 4°C.

Після фільтрації пиво згідно з виробничим планом передається до лінії пакувального виробництва, де розливається в скляні пляшки, ПЕТ-пляшки, металеві банки та кеги. Одночасно з одного форфаса подавати пиво на різні лінії неможливо, одна ємність обслуговує тільки одну лінію.

Міф №3. Бюджетне пиво виготовляється із порошку

Це абсолютний міф. Виробництво напою із порошку, який би розчинявся у воді та створював щось подібне до пива, неможливе.

Сама концепція приготування пива з порошку занадто дорога. Припустимо, одна броварня зварила пиво згідно з технологічною рецептурою, використавши солод, дріжджі, хміль та воду, витримавши всі паузи затирання, процес кип’ятіння, охмеління сусла, бродіння, доброджування… А далі потрібно перевести рідину в порошкоподібний стан (висушити), спакувати, транспортувати на іншу броварню, що коштує чималих грошей. До того ж скільки ж потрібно буде цього порошку для іншого заводу? І це ще не все, адже окрім води до порошку потрібно додавати вуглекислий газ та спирт, які утворюються при звичайному процесі бродіння. Можете порахувати вартість усього цього – і ви самі побачите різницю. Також для виробництва пива з порошку потрібно повністю змінювати весь технологічний процес, який уже налагоджений, і не тільки на броварнях, а й у всіх відділах підтримки броварень; купувати або модернізувати обладнання; і, основне, зрадити багатовіковим традиціям пивоваріння. На завод надходять колосальні партії зернопродуктів. Миколаївське відділення варить 9 варок на добу, у середньому, в залежності від сорту пива, на одну варку використовується приблизно 10 т зернопродуктів ― 90 т зерна ми використовуємо за 24 години. Броварня в Харкові має два варильних порядки, що дає можливість варити вдвічі більше. Змінювати автоматизований процес і переходити на якийсь порошок для компанії просто недоцільно.

На наших броварнях постійно проводяться екскурсії, на яких кожен відвідувач може особисто побачити весь технологічний процес і всі інгредієнти.

Як же з’явився міф про «порошкове» пиво? Я припускаю, що він виник через незнання процесу виробництва хмільного напою.

  • На броварні надходить зерно – солод, пшениця, ячмінь, який у процесі виробництва подрібнюється до порошкоподібної форми.
  • Хміль, що постачається на броварні, подрібнений. Це необхідно для зручності його транспортування та зберігання, адже так він займає менше місця, а також для автоматизації процесу виробництва, бо гранульований хміль можна в автоматичному режимі додати в процесі кип'ятіння продукту. Якщо гранульований хміль розтерти між пальцями, отримуємо дуже подрібнений субстрат. Звідси і пішов міф про порошок, з якого виготовляється пиво.

Міф №4. «Пивний» живіт

Дехто вважає, що на форму тіла впливає саме вживання пива – через наявність у ньому дріжджів та домішок. Ми вже з’ясували, що домішки, що використовуються у нашому пиві, – це натуральні інгредієнти, які не входять до переліку чотирьох обов’язкових – солоду, води, хмелю і дріжджів.

Вплив продукту, у приготуванні якого використовуються дріжджі, на фізичний стан організму залежить від його індивідуальних характеристик. Так, є люди, які можуть вживати такі продукти у великій кількості, а є люди, яким необхідно обмежувати їх споживання.

На наявність так званого «пивного» живота і на його розміри насправді впливає те, що ми споживаємо разом з пивом. Якщо до хмільного напою взяти жирненькі ковбаски, ще й чіпси, тоді ефект буде цілком прогнозованим – з часом з'явиться той самий живіт.

Існує наукова дисципліна зітологія, яка до того ж досліджує правильне поєднання страв з різними сортами пива. Якщо говорити за світлі сорти пива – «Янтар Світле», «Чернігівське Світле», «Монастирське», Staropramen, «Рогань Традиційне», – ці сорти поєднуються практично з усіма сирами, салатами зі свіжих овочів, м’ясом, приготованим на вогні. Якщо брати темні сорти пива – «Чернігівське Біла Ніч», «Staropramen Темне», «Янтар Чорний Принц», то вони поєднуються зі стравами, приготованими на грилі або на вугіллі. Темні сорти пива варяться з карамельного солоду, який просмажується, тому до такого напою найбільше підходять саме смажені страви. Це дає неймовірне поєднання смаків. Пшеничні сорти, якими є «Staropramen Пшеничне» і «Чернігівське Біле», рекомендуємо поєднувати з морепродуктами, наприклад, канапе з лососем.

Отже, до будь-якого сорту пива можна добирати смачні та корисні страви.

Ви можете пити пиво з будь якими стравами, але не забувайте, що це алкогольний напій, а тому споживайте відповідально!