Сайт містить контент тільки для користувачів, які досягли віку 18 +

Доступ на сайт дозволений тільки повнолітнім

Доступ на сайт дозволений лише користувачам, які досягли віку 18+

Введіть дату народження

© 2022 AB InBev Efes Ukraine. Заповнюючи цю форму, ви погоджуєтеся з Правилами користування сайтом і Політикою конфіденційності.


НАДМІРНЕ СПОЖИВАННЯ АЛКОГОЛЮ ШКІДЛИВЕ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я

Лови настрій

Health warning Health warning

Сімейна розмова

Проект

Сімейна розмова

Про ініціативу

Проблема споживання алкоголю неповнолітніми є однією з найбільш актуальних у сучасному українському суспільстві. Рішення даного питання вимагає використання комплексного підходу із залученням широкого кола учасників в особі представників державної влади, неурядових організацій, наукової сфери, а також корпоративного сектора з метою створення ефективної методології та інструментів її реалізації.

Програма «Сімейна розмова» була започаткована в США у 1982 році. Консультативною групою фахівців була розроблена спеціальна методика і посібники з дитячої психології, які розійшлися тиражем понад 7 мільйонів екземплярів. Сьогодні програма активно функціонує по всьому світу.

В Україні «Сімейна розмова» – загальнонаціональний інформаційно-освітній проект, що підтримується компанією AB InBev Efes з метою просування ідеї відповідального споживання та реалізації алкоголю. Ключовою метою проекту є підвищення рівня поінформованості підлітків про шкоду вживання алкоголю, а також популяризація здорового способу життя за допомогою використання інноваційних методів і моделей роботи при тісній взаємодії шкільних психологів, педагогів, батьків і дітей у форматі тренінгів.

Завдання програми — не просто дати батькам знання про шкоду алкоголю для неповнолітніх. Програма спрямована на формування певного типу поведінки, підвищення культури сімейних відносин і духовно-моральних цінностей.

Розробниками української версії програми є представники Національного науково-медичного центру практичної психології і соціальної роботи спільно з Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти, а також Всеукраїнською наркологічною асоціацією.

Перший етап програми стартував у 2010 році, під час якого провідними вітчизняними вченими-психологами і наркологами була створена система тренінгів, рольових ігор, навчальних семінарів та методичних рекомендацій для учнів та їхніх батьків. Другим етапом став всеукраїнський семінар для 250 шкільних психологів, який з 8 по 10 лютого 2011 року проходив у Києві. Протягом трьох днів під керівництвом досвідчених тренерів учасники опановували нову методологію і вдосконалювали навички спілкування з дітьми та їхніми батьками на тему попередження вживання алкоголю. Після цього учасники програми приступили до застосування отриманих навичок на практиці. Третім етапом став семінар в Алушті, який проходив 28 листопада і 2 грудня 2011 року. У кримському етапі проекту взяли участь 83 представники навчальних закладів півострова.

З метою забезпечення додаткового ефекту від реалізації програми була випущена низка брошур з назвами «Як розмовляти зі своїми дітьми про алкоголь?» та «Запрошуємо до діалогу», що поширювалися в середньоосвітніх навчальних закладах.

Загальний обсяг охоплення аудиторії у процесі реалізації програми «Сімейна розмова» становив 35 000 учнів з Донецької, Запорізької, Львівської, Миколаївської, Харківської, Чернігівської, Київської областей, а також АР Крим за 2014 рік.

Найбільшим досягненням станом на 2015 рік є включення програми «Сімейна розмова» до освітньої програми, затвердженої Міністерством освіти та науки України, обов’язкової для вивчення в загальних середньоосвітніх закладах держави.