Сайт містить контент тільки для користувачів, які досягли віку 18 +

Доступ на сайт дозволений тільки повнолітнім

Доступ на сайт дозволений лише користувачам, які досягли віку 18+

Введіть дату народження

© 2022 AB InBev Efes Ukraine. Заповнюючи цю форму, ви погоджуєтеся з Правилами користування сайтом і Політикою конфіденційності.


НАДМІРНЕ СПОЖИВАННЯ АЛКОГОЛЮ ШКІДЛИВЕ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я

Лови настрій

Health warning Health warning

Staropramen: 150 років незмінної якості

18.02.2019


Знамените празьке пиво Staropramen цього року відзначає 150-річний ювілей. За цей час бренд заслужено здобув статус предмету гордості чеського пивоваріння і вражає своїм довершеним смаком поціновувачів пива в усьому світі.

Прага вже давно отримала славу пивної столиці світу, і Staropramen є однією з головних принад міста. Офіційна історія пива почалася у 1869 році, коли чеський технолог Густав Нобак разом із двома празькими підприємцями заснував завод Staropramen. Пивовар Павел Квайзер зварив першу партію пива, яке одразу ж привернуло увагу пражан. Усього за 2 роки обсяг виробництва Staropramen на заводі досяг 9 648 гектолітрів.

У другій половині XIX століття Ян Когоут і Вілем Пік знайшли ідеальні дріжджі для їхнього пива. Вони мріяли варити досконале пиво, використовуючи виключно найкращі інгредієнти, і після декількох спроб їм вдалося створити щось дійсно особливе. Використовуючи справжній хміль сорту Saaz, спеціальні сорти ячменю і дріжджів, вони створили пиво, відоме сьогодні під назвою Staropramen.

Справжню славу знаменитий бренд отримав наприкінці XIX століття, коли посаду головного пивовара обійняв амбітний Міхаель Трінка. Його реформи вивели броварню на новий рівень, а запропоновані ним новітні технології пивоваріння зробили важливий внесок у процес виробництва пива в цілому. Саме Трінка придумав рецепт легендарного 10-градусного чеського пива, а також створив рецепт першого напівтемного пива «Гранат». Пиво припало до вподоби і особам королівської крові: відомо, що імператор Франц Йозеф І особисто відвідав броварню у 1880 році та дав продукту найвищу оцінку.

За роки керівництва Міхаеля Трінки завод Staropramen збільшив виробництво пива у десять разів – його об’єм зріс до більш ніж півмільйона гектолітрів.

Статус найбільшої пивоварні у Чехословаччині Staropramen отримав у 1930-ті роки, коли на чолі заводу став Йозеф Паспа. Він розпочав широкомасштабний процес модернізації виробництва пива, а також ініціював будівництво п’яти нових броварень. У результаті вже в 1938 році завод Staropramen став №3 у Європі.

У 1953 році пиво Staropramen підкорило закордонний ринок. Почавши з країн Європи, а саме Австрії, Німеччини та Швейцарії, завод розширив діапазон експорту й на США. Попит на чеське пиво незмінно зростав, і об’єм виробництва станом на 1960 рік сягнув 1 000 000 гектолітрів.

У подальші декілька десятиліть броварня зазнала труднощів: у період соціалізму процес модернізації заводів, розпочатий ще Йозефом Паспою, було призупинено. Тим не менше це не завадило любителям пива у Чехословаччині залишатися вірними своїм традиціям, і пиво Staropramen і досі було важливою частиною їхнього життя.

У період значних соціальних і економічних потрясінь кінця 1980-х ‒ початку 1990-х броварня нагадувала чехам про їхню культурну самобутність і національну ідентичність, адже Staropramen був незмінним символом «старої Праги». Тим не менше вірність традиціям завжди супроводжувалася готовністю до подальшої модернізації, і у 1992 році пивоварний завод уперше замінив тару для розливного пива на сучасні кеги, які використовуються дотепер.

У 2006 році завод припинив використовувати уніфіковані NRW пляшки, замінивши їх на незвичні для того часу зелені пляшки. Подальшою інновацією стало введення на чеський ринок мультипаків для пива і самоохолоджувальних барелів.

Сьогодні пивом Staropramen насолоджуються у 38 країнах.

У червні 2004 року компанія AB InBev Efes розпочала офіційний імпорт Staropramen на український ринок, а вже у 2005 році на Харківському пивному заводі «Рогань» було випущено першу партію цього пива. Харківські пивовари декілька місяців вивчали традиційний чеський рецепт і особливі технології для цього напою, щоб виготовити найкраще пиво, яке б не поступалося чеському оригіналу. У свою чергу, технологи українського заводу встановили нові циліндроконічні танки та модернізували фільтраційне обладнання, щоб забезпечити пиву найкращу якість. Під час приготування хмільного напою застосовується принцип подвійного варіння.

У червні 2008 року на полицях українських магазинів Staropramen з’явилося в оновленому форматі – алюмінієвих банках.

Уже у 2009 році внаслідок величезної популярності бренда в Україні пиво Staropramen почали розливати і на Чернігівському пивному заводі. Саме тут у 2014 році компанія AB InBev Efes розпочала виробництво нефільтрованого пшеничного пива Staropramen Wheat. Сьогодні українці можуть насолодитися трьома класичними видами чеського пива: «Staropramen Світле», «Staropramen Світле пшеничне» і «Staropramen Темне».

«За 150 років свого існування бренд Staropramen уже став культовим. Стародавні традиції у поєднанні із сучасними технологіями створюють знамените пиво, яке й досі вважається національним здобутком Чехії. На вітчизняний ринок чеський бренд потрапив майже 15 років тому і досі залишається улюбленим вибором багатьох українців»

— говорить Анна Руденко, директор з маркетингу AB InBev Efes в Україні